Roman Sedláček

Narozen : 6. 10. 1968
Bydliště : Spojovací 20, 326 00 Plzeň
Kontaktní spojení: mobilní tel. +420 777 835 739, e-mail: sedlacek@cando.cz

Rodinný stav : svobodný

Vzdělání : 1983 – 87: Gymnázium Klatovy (matematika – fyzika) – maturita
1987 – 94: VŠSE Plzeň resp. Západočeská universita – FS, FE, PF – nedokončeno

Kurzy: Grafik – typograf (1998, Akademie J. A. Komenského v Plzni)
Účetnictví s využitím výpočetní techniky (2014, bfz o.p.s., Cheb)

Jazykové znalosti:

AJ – základní znalost
RJ – základní znalost

Další znalosti:

znalosti práce na PC – Microsoft Office Word, Excel, Outlook; Libre Office, Corel Draw, Trace, Photopaint; Adobe Creative Suite: Photoshop, Illustrator, InDesign, Acrobat, Bridge, Distiller; Affinity Designer, Publisher; Scribus, Inkscape, tvorba e-booků ve formátu PDF a epub v programech InDesign a Sigil.

Tvorba a správa webů s CMS Drupal a WordPress (doménové jméno, doména, hosting, email, administrace, správa uživatelských účtů atd.), administrace a správa Facebookových a Instagramových stránek, Twitteru, správa reklamy na Facebooku a Instagramu.

Osobní kontakty na dodavatele materiálů a zařízení pro signmaking, reklamní dílny, tiskárny sítotiskové, ofsetové, velkoformátové, CTP, tiskárny etiket, reklamní agentury, webhostingové firmy, serverové farmy atd.

Osobní kontakty na media (radio, TV, tisk, web, FB…); hudební kluby, kulturní zařízení, hotely a restaurace; zvukaře, osvětlovače a dodavatele zvukové a světelné techniky.Profesní praxe:

1994 – 2013, 2014 – současnost: OSVČ
Činnost firmy: pre-press, signmaking, webdesign, reklamní kampaně
Pracovní náplň: DTP, pre-press, webdesign, výběr dodavatelů zařízení, materiálů, surovin, obchodně-technická jednání s dodavateli, odběrateli, vedení zakázek a řízení spolupracovníků.Více na www.reklamnizavody.cz, www.comm.cz a www.hodnejblbec.cz

2014 – současnost: Ciderland s.r.o., posléze Cider Bohemia s.r.o.
Činnost firmy: řemeslná výroba a prodej moštů, ciderů a jablečného octu.
Pracovní náplň: DTP, pre-press (tvorba a zajištění tisku etiket, propagačních materiálů, design prodejních míst atd.); webdesign, správa sociálních sítí; výroba a prodej ciderů, moštů, jablečného octa; prodavač, barman. Více na www.ciderbohemia.cz

1991 – 2013, 2014 – současnost: moderátor, diskžokej
Činnost firmy: zajištění hudební produkce a moderování společenských akcí, firemních akcí, diskoték.
Pracovní náplň: diskžokej, moderátor.

2004 – 2006: DOMINIK CENTRUM s.r.o. – grafik, DTP, webdesigner, fotograf
Činnost firmy: produkční agentura – pořádání filmového festivalu FINÁLE, festivalu Smetanovské dny, festivalu Na ulici, koncertů v klášteře Kladruby, akcí pro klienty, např.: 145 let ŠKODA Plzeň, PilsnerFest, Dny Plzeňského kraje v Senátu České Republiky apod..
Pracovní náplň: DTP, pre-press, webdesign – např. sazba katalogu FINÁLE, tvorba citylightů, billboardů, pozvánek, akcidenčních i merkantilních tiskovin, tvorba logotypů, corporate design manuálů, spolupráce na tvorbě webových aplikací www.finaleplzen.cz, www.smetanovskedny., fotografování – reportážní foto z akcí, reklamní fotografie pro následnou tvorbu tiskových i webových produktů.
Nyní spolupráce pokračuje formou outsourcingu.

1995 – 97: West Media, s.r.o., Plzeň – vedoucí DTP a signmakingové dílny
Činnost firmy: rozhlasové vysílání, reklamní fullservis
Pracovní náplň: zodpovědnost za provoz DTP pracoviště, signmakingové dílny, výroba grafických návrhů, signmaking, pre-press, výběr dodavatelů zařízení, materiálů, surovin, obchodně-technická jednání s dodavateli, odběrateli, vedení týmu cca 2 – 5 spolupracovníků.

1998: Plzeňský večerník – grafik, redaktor
Činnost firmy: Vydávání večerníku
Pracovní náplň: zlom novin, tvorba inzerátů, předtisková příprava, redaktor kulturní rubriky.

1994: MMC, s.r.o.Plzeň – grafik, signmaker
Činnost firmy:kompletní služby v oboru reklamy a signmakingu.
Pracovní náplň: grafické návrhy, zajištění výrobních materiálů, výroba a montáž reklam.

1987 – 94: KRS (Kolejní rozhlasové studio) – vedoucí
Činnost firmy:Studentské rádio na VŠ kolejích.
Pracovní náplň: 1987 – 1989 redaktor vysílání Rádia Lochotín, poté založení nového KRS Bory – zajištění prostor, techniky, financování, zvukových nosičů, programu, vysílání, příprava na (neuskutečněný) přechod na bezdrátové vysílání, tzn. Žádost Radě pro rozhlasové a televizní vysílání o udělení licence k vysílání, jednání s Rektorátem Západočeské university v Plzni, Českými radiokomunikacemi, Ochranným svazem autorským, Intergramem.

Zájmy:

fotografování, film, hudba

Požadované pracovní místo:

hledám pracovní uplatnění v reklamě s důrazem na tisk, signmaking, webdesign a sociální sítě jako pracovník (spolu)vytvářející grafické návrhy, tiskoviny, signmakingové produkty, webdesign i spravující sociální sítě v souladu s corporate identity klienta, eventuelně tvořící základní pravidla corporate identity klienta (vizuální styl, logomanuál, logo, merkantilní
i akcidenční tiskoviny atd); preferované místo pracoviště: Plzeň.

V Plzni dne: 11. 10. 2020

Roman Sedláček